HISTORIA NASZEJ SZKÓŁKI

FILIA IŁOWA

Obrazek
W 2003 roku zakupiliśmy teren o powierzchni ok. 40 ha pod nową szkółkę. Iłowa leżąca koło Żarów i Żagania, na trasie A4 Wrocław-Berlin, była miejscem idealnym na założenie nowej szkółki gruntowej. Ziemie w tej okolicy są lekkie i mają niskie Ph, co sprzyja uprawie różaneczników i azalii w gruncie. Nowa szkółka znajduje się na terenie byłego PGRu. Ziemia którą zakupiliśmy, była bardzo zaniedbana, budynki gospodarcze i dworek były w stanie ruiny a teren wokół był porośnięty chwastami. Obecnie na 12ha jest już szkółka gruntowa na której rosną azalie różaneczniki i niektóre odmiany krzewów iglastych. Wiosną 2008 otwarliśmy w Iłowej nowy punkt sprzedaży, wzorowany na tym z Pisarzowic, a jego największą ozdobą jest odrestaurowany dworek , w którym w przyszłości planujemy urządzić kawiarnię dla klientów.

PRODUKCJA I HANDEL

Obrazek
Nasze gospodarstwo specjalizuje się w produkcji krzewów iglastych, magnolii, azalii, różaneczników oraz wrzosów i wrzośców. Ten kierunek produkcji nie jest przypadkowy. Wilgotny klimat górski sprzyja uprawie tych właśnie gatunków, a i ponad 100 letnia tradycja sadzenia różaneczników i azalii w ogrodach naszego regionu nie pozostaje bez wpływu. Po 25 latach rozbudowy szkółki, do pracy dołączyło następne pokolenie. W ostatnich latach rozwinęła się sprzedaż nie tylko detaliczna, ale również hurtowa. Dzięki wieloletniej praktyce i ogromnemu doświadczeniu w produkcji, z roku na rok grono naszych klientów powiększa się nie tylko w Polsce ale i za granicą.

 

W ostatnich latach rozwinął się również handel hurtowy, także z odbiorcami z zagranicy. Rocznie w hurcie sprzedajemy ok 40 % naszej produkcji. Mamy klientów z całej Europy: z Węgier, Bułgarii, Szwajcarii, Ukrainy, a także z odległego Kazachstanu. W ubiegłych latach nawiązaliśmy także współpracę z kilkoma sklepami sieci hipermarketów. Zainteresowanie zakupami hurtowymi "od ręki", podsunęło nam pomysł stworzenia tzw. punktu sprzedaży hurtowej. Klient może tam wybierać towar sam, bez wcześniejszego zamawiania.